Minikurz 10 pastí na peníze

Klíčové dovednosti, jak chránit svůj finanční život a majetek

Vítej v minikurzu

PAST #1 Jaké máš návyky?

PAST #2 Co znamená vysoký zisk?

PAST #3 Kdy si nebrat hypotéku?

PAST #4 Jak vnímat půjčky?

PAST #5 Komu nepůjčovat?

PAST #6 Jak je to s právníky?

PAST #7 Jak je to s věřiteli?

PAST #8 Máš růžové brýle?

Kam dál?

Zaujal tě minikurz?

Více níže na této stránce najdeš pár dalších možností

Kdo je Arnošt Štěpánek?

Arnošt koučuje firmy, týmy, korporace i jednotlivce z řad manažerů, majitelů firem či soukromých podnikatelů. Za posledních 20 let zažil úspěchy i životní lekce, zejména v podnikání, investování v realitách a konzultací. Získal tak cenné životní lekce, které se přirozeně týkali i osobních financí. Žije Hradci Králové a se svou ženou má 4 krásné dcery. Přátelé ho mají rádi pro jeho autenticitu, otevřenost

Arnošt říká:
Nikdo mne neučil, jak si udržet peníze. Dělal jsem spoustu blbých rozhodnutí. Dneska už vím, že to bylo to dobře. 20 let jsem si kupoval zkušenosti, poznával pasti na peníze a hledal cestu k finanční pohodě. Dnes předávám dál to, co jsem se naučil a pomáhám lidem žít pohodový život.

Pro tvé rodiče:
Kurz finanční sebeobrany 

Kurz dnes zdarma

11 videí + bonusy, kde tě naučím:
jak zbytečně nepřijít o své peníze,
jak odolat neodolatelným nabídkám,
Jak neskočit šmejdům na jejich triky.

Pro tebe:
Kurz finanční pohody

Kurz dnes za 3.800 Kč 380 Kč

Více než 80 videí v kurzu v 6 sekcích
jak zbytečně nepřijít o své peníze,
jak odolat neodolatelným nabídkám,
Jak neskočit šmejdům na jejich triky.

Reference na mé kurzy o financích

Kurz je naprosto skvělý a podle mě je v něm všechno, co by obyčejného člověka ze střední třídy zajímalo, ohledně finanční gramotnosti. Tvůj kurz jsem poustěla i mému 10 ti letému synovi. Dceři jsem tvůj kurz koupila k narozeninám, je jí 28 let a jinak jej doporučuji i svým přátelům
Věra ChocholouškováZdravotní sestra, Praha

Zajímá tě více? Přečti si...
3 ukázky z kurzu Finanční sebeobrany

#1
Nauč se říkat TVRDÉ NE

NEJSME ZVYKLÍ ŘÍKAT NE. Většinu našich odmítnutí jsme si zvykli halit do přijatelných frází. Používáš taky místo odmítnutí věty jako: já teď nemám čas, ... už musím někam letět, ... teď se mi to nehodí, ... teď zrovna řeším jiné věci, ... ?

Jsou pro nás přijemnou berličkou, jak "proteď" odmítnout a doufáme, že tomu člověku na druhé straně dojde, že tím myslíte NECHCI, NEPOTŘEBUJI, NELÍBÍ SE MI TO. 

Neříkám, že máš být hrubián, ale lidem, co ti něco nabízejí se nauč říkat tvrdé NE. Ve všech těch zdvořilých odmítnutích je vždy nějaký prostor, aby se mohli vrátit až budeš mít čas, až se ti to bude hodit ... a oni se vrátí. A s každou jejich návštěvou vzrůstá jejich šance, že ti něco prodají.

Tvrdé NE je recept, který to vyřeší. 

  • Máš právo nechtít
  • máš právo, aby se ti něco nelíbilo,
  • máš právo to nepotřebovat,
  • máš právo odmítnout i děsně výhodnou nabídku.

Nauč se říkat takové NE, které nedává žádný prostor pro návrat.

#2

Nenech se zatlačit do kouta

Prodejci se tě snaží zatlačit do kouta.

Ze začátku se to zdá jako příjemné povídání a pak se to často zvrhe v brutální nátlak. Zdá se, jako by všechny tvoje argumenty jen potvrzovaly, jak je ta nabídka výhodná a že bys byl úplný pitomec, kdybys ji nevyužil.

Ti prodejci jsou často výborně naškolení. Vědí, jak vyskládat ty pravé argumenty, aby tě dostali do kouta tvými vlastními slovy. A pod tlakem v koutě podepíšeš cokoli.

Kdykoli budeš mít pocit, že tě někdo tlačí do kouta, uteč. Najdi si nějakou únikovou cesu, formulaci, frázi, fintu ... a uteč.

Kdykoli budeš mít nějakou hrozně výhodnou nabídku, co platí jen teď a tady, vem si čas na rozmyšlenou, promysli to a pak se rozhodni.

Nevyužít nabídku vyjde levněji, než pod tlakem něco podepsat.

Tlačí tě do kouta? UTEČ. Kdo uteče vyhraje. :-)

#3
Než podepíšeš jakoukoliv smlouvu...

Ptej se CO KDYŽ ... ? CO KDYŽ? ... CO KDYŽ? ... 
Než podepíšeš smlouvu, podívej se na ni ze 4 stran:

1. JÁ
Co se může stát na tvé straně. Mohou tě potkat různé životní lapálie a je dobře vědět, jaké máš možnosti, co uděláš. kdyby se to náhodou stalo.

2. POSKYTOVATEL
Co se může stát straně poskytovatele? Co se stane když zbankrotuje? Co se stane když člověk, se kterým jednáš odejde? S kým budu a jak budu řešit vztniklé problémy? Do jaké výše mám pojištěné své peníze u vás? I to jsou otázky, na které je potřeba se ptát. 

3. PRODUKT
Jak přesně funguje, co přesně kryje, na jakou je uzavřena smlouva, kdy a jak se dá vypovědět, kdo a jak bude řešit případné spory z této smlouvy vzniklé? Dej dohromady reálné situace, které tě mohou potkat a nech si napsat odpovědi písemně.

4. TRH
Na trhu se mohou stát různé věci. Může přijít krize, mohou se změnit ceny energií, úroková míra, může dojít k dramatickým změnám měnových kurzů - jak se tyto globální změny mohou dotknout tvé smlouvy?

Když budeš mít odpovědi z těchto 4 stran, budeš mít minimálně klidnější spaní a lepší možnost porovnat nabídky z pohledu jejich vhodnosti pro tebe.

Čím více budeš mít odpovědí, tím budeš mít klidnější spaní

Co říkají lidé o mých kurzech

Kurz je naprosto skvělý a podle mě je v něm všechno, co by obyčejného člověka ze střední třídy zajímalo, ohledně finanční gramotnosti. Tvůj kurz jsem poustěla i mému 10 ti letému synovi. Dceři jsem tvůj kurz koupila k narozeninám, je jí 28 let a jinak jej doporučuji i svým přátelům
Věra ChocholouškováZdravotní sestra, Praha
S Arnoštem je vždy radost spolupracovat nebo se aspoň potkat. Jeho věčná pohoda (já ho jinak neznám!) a humor jsou nakažlivé, vždy dokáže zaujmout neotřelý úhel pohledu a velmi příjemným a zároveň účinným způsobem z člověka vydolovat to nejlepší! A úplně nejradši s ním hraju golf, ale to je málokdy...:-(
Roman HolýEmbassy of the Czech Republic to the Netherlands
Pri príprave dôležitej prezentácie je Arnošt tým najlepším "priateľom na telefóne", akého si môžete predstaviť. Za pár dní som sa dokázala podľa jeho rád pripraviť na vystúpenie na konferencii a to bez nejakých veľkých skúseností s prezentovaním. Pomohol mi ako s obsahom, štruktúrou či zámerom, tak aj s mojou trémou.
Marta Štolfováživot podle vlastních představ
V Arnoštově přednášce mne zaujala jedna věc, a to věta o tom, jak se lidé pořád za něčím ženou a neustále by něco měli a tím zapomínají na to, co doopravdy chtějí. V tomto a ještě v některých věcech mi přišlo, že se právě jeho přednáška lišila od těch ostatních motivačních přednášek, které právě jsou o tom, co všechno bychom měli.
Irena Marešovástudentka VŠE
Prezentace je vzdy o momentu prekvapeni, vzbuzeni zajmu a kreativite. Arnostovy prezentace tohle vsechno obsahuji. A urcite se nebudete nudit, pripravovat prezentace s Arnostem byla vzdy zabava.
Zuzi ŠochováAgile & Scrum Coach, Certified Scrum Trainer
Arnošť je pro mne člověkem, který od začátku boří v člověku hranice, bez jediného slova kritiky. Prostě nepotřebuje říkat nic o tom, jaký člověk je, nebo jaký by mohl být. Stačí mu jen otevřít okno a nechat Vás nahlédnout a Vy už víte, co potřebujete změnit. Navíc, dost často je to něco, o co byste se ještě chvilku před tím hádali, jako o jediné správné konstantě Vašeho dosavadního konání. Tedy najednou Vám to všechno "docvakne" a vy prožíváte velký AHA moment, a to bez toho, že by Vás před tím někdo hodnotil.
Dagmar KodýtkováZakladatelka projektu: "Mít bezva život"
Spolupracovat s Arnoštem je vždycky velká legrace. Dokáže se na věci dívat zcela jinou optikou a vyladit je tak, aby fungovaly a dosahovaly cíle.
Standa VojtaFreelancer

Proč je kurz zdarma?

Jednoduše - chci tyto důležité informace sdílet. Chci pomoci co nejvíce lidem vyhnout se finančním chybám, které v důsledku často rozvracejí rodiny, připravují lidi o domov, sebevědomí a chuť do života. Přeji si, aby byl život mnohem více lidí v Čechách ve finanční pohodě. Já už ve finanční pohodě žiji, přidáš se i ty?