Můj příběh

O tom, že dnes dělám, to co dělám rozhodly 3 základní dary:

 • 1
  Jsem rozený premiant
  Na základce samý dvojky, na gymplu samý trojky. Ze 4 vysokých škol, co jsem začal, jsem dokončil jen dvě.
 • 2
  Jsem velký talent na jazyky
  Na gymplu jsem ve čtvrťáku přečetl letopočet 1812 jako „eitýn tůtýn”. Profesorka dostala záchvat smíchu a válela se na chodbě po zemi v křečích smíchu. Ředitel zděšeně vyběhl z ředitelny, myslel si, že umírá.
 • 3
  Jsem rozený lídr
  Vždycky nejmenší ve třídě, brýle jak popelníky. Do 18 jsem šíleně zadrhával, takže jsem nebyl schopen říci v kuse jednu větu. Promluvit na veřejnosti byla noční můra . Nebyl jsem schopen dostat ze sebe první slovo. Moje vrozená smělost a mimořádné komunikační schopnosti mi přidávaly hodně bodů i u děvčat :-)

Připadá Vám tohle jako profil někoho, kdo by dnes mohl učit lidi a firmy jak prezentovat, jak se zbavit strachu a jak být autentický?

Připadá Vám, že je to profil někoho kdo za svoji kariéru vydělal desítky milionů - z velké části díky tomu, že dokázal dobře prezentovat své nápady a projekty?

Připadá Vám to jako profil někoho, komu je v podstatě jedno, jestli školí česky nebo anglicky a kdo se domluví i německy, španělsky nebo rusky?

Ta dobrá zpráva je, že když jsem to dokázal já, máte na to i VY :-) 

Arnost_foto_2

 

Mám za sebou spoustu zkušeností.
Ale hlavně mám selský rozum a snad i trochu pokory :-) 

Na školách jsem hodně lezl po skalách a živil jsem se šitím spacáků, natíráním střech.

Před 20 lety jsem založil svoji první firmu - trávil v ní dny i noci, naučil se spoustu věcí, ale nedařilo se mi "prodávat" mé myšlenky. Po dvou letech práce jsem neměl ani na nájem a doma mi vypli elekřinu, protože jsem neplatil. Ale nevzdal jsem to. Občas nějaké peníze přišly, poplatil jsem dluhy a jel dál.

V roce 1998 jsem si na 4 roky odskočil do Škodovky na misi s názvem "naučit firmu, jak prodávat auta po internetu". Úžasná zkušenost. 4 roky jsem netěkal od jednoho k druhému a světe div se, ono to fungovalo. Škodovka mi dala strašně moc - taky moji nenávist k blbým prezentacím :-)

Na vánoce roku 2001 jsem po návratu z Nepálu zjistil, že kariéra manažera ve skupině VW nebude mé celoživotní poslání - a šel jsem si zpátky dělat to, co mne baví. Vymýšlel jsem projekty na internetu, občas nějaké z nich prodal, radil firmám jak dělat dobře reklamu a marketing. Vydělal jsem tím víc peněz, než stihnu zřejmě v životě utratit.

Dneska pracuji, protože mne to baví. Zkoušel jsem si dát chvíli úplné volno. Plán byl 3 měsíce bez práce. Měsíc pecka, obídky, golfíčky a kávičky s kamarádama, ale po měsíci jsem pochopil, že na to, abych se válel na tomhle světě nejsem. 

Tak pomáhám tomu, kdo to potřebuje. Lidem a firmám lépe prezentovat, týmům lépe spolupracovat, neziskovkám získávat peníze. Kamarádům sportovcům získávat sponzory a taky svým 3 dcerám jak se nenechat otrávit školní "výchovou" :-). 

Mám za sebou školy, které nebyly nic moc (učitel matematiky), školy, které byly zajímavé (MBA na Sheffield Hallam University), ale i výcvik v ORSC koučinku, který jsem si udělal v Londýně a San Francisku. Ten byl dost transformační.

Protože chci, abyste si z kurzů odnesli co nejvíc, kombinuji často on-line s reálným školením.

Podporuji celou řadu projektů

Velkou část toho co vydělám dávám zpátky do tvorby dalších programů. Kromě toho aktivně podporuji projekty, které mě oslovují.

MŮŽEŠ PODNIKAT 

Vedu školení, workshopy a přednášky pro studenty středních škol na podporu podnikání.

VŠE Praha - přednášky v rámci předmětu "Marketing malých a středních podniků".

Univerzita Hradec Králové - přednášky v rámci předmětu "Management cestovního ruchu".

Nadační fond "Dar sluchu" 

Konference "Život na hraně" 

Pomáhám přípravovat řečníky na jejich vystoupení

Pomáhám i lidem, kteří si moje programy a koučink nemohou dovolit. Já pomáhám jim najít cestu, oni pomáhají mne posouvat mé projekty :-)