Co dělat když to prostě nejde?

Taky se ti občas stane, že bys rád něco udělal – a ono to prostě nejde?

Tak přesně tohle se mi stalo a trvalo to skoro 3 měsíce. Chtěl jsem přes zimu udělat nový kurz, chtěl jsem natočit spoustu videí, chtěl jsem dopsat knihu … ctěl, chtěl, chtěl … a neudělal jsem ani třetinu toho.

Zkoušel jsem chodit do kanceláře, mořil se s tím a pořád „mne to nechtělo pustit“. Ale říkal jsem si; „Arnošte, do háje, měl bys přece něco udělat, vždyť jsi to měl v plánu“. Pak jsem se uklidnil, přestal to hrotit, byl víc s dětma, užíval si zimy a normálně odpočíval. A pak to přišlo. Spousta inspirace a chuti „konečně něco vytvořit“. Už zase točím videa, chystám nové kurzy, kniha skoro hotova a zase me to baví. Proč to píšu?

Protože se čím dál víc potkávám s lidmi, kteří jsou ve stresu, mají pocit, že se svět zblázní, když neudělají tohle, či támhleto. Přitom z velké části je to jen stres, který si na sebe naložili sami. Když to neudělají tak, jak si vymysleli, nestane se vůbec nic.

Nějak jsme pozapomněli, že je čas pracovat a je taky čas odpočívat, sbírat sílu. Občas se zbytečně honíme jako splašený koně.

Takže jestli tě občas popadne nechuť k tomu udělat něco, co sis na sebe naložil, zkus se zamyslet nad tím, jestli to není malá výzva „HEJ, přibrzdi, zastav se, odpočiň si“.

Vím, je to proti všem „plánovacím poučkám“ – ale přijmi to, že je potřeba i nabrat sílu, odpočinout si. Pak ti půjde všechno jednodušeji a s radostí.

Arnošt Štěpánek
Učím týmy a podnikatele lépe komunikovat a prezentovat sebe a své projekty tak, aby mohli trávit víc času na té své "vysněné pláži". JDETE DO TOHO SE MNOU?
Komentáře