Jak neuvíznout v krysím kolečku?

Jak rozjet vlastní byznys

Většina lidí, se kterými se potkávám má sen, má unikátní dovednosti, na kterých jde postavit parádní byznys, ale vlastně to nikdy nedali pořádně ven. Nezačali to prodávat, nabízet. Oni o tom přemýšlejí, převracejí to v hlavě zleva a zprava a mají pocit, že na tom „pracují“. Rovnají si to v hlavě, vytvářejí plány, strategie, radí se s kamarády, přemýšlejí, tvoří další plány, hledají všechna možná „co kdyby“. Výsledek? … no hádej. Krysí kolečko, kde se jen motáš a nemá to žádný výsledek.

Jsi na tom podobně?

Je to normální, já se v tom samém kolečku plácal několikrát v životě. Vlastně pokaždé, když jsem rozbíhal nějaký nový projekt. Těch možností co a jak udělat je neuvěřitelné množství. Naposledy jsem v něm uvízl před rokem, když jsem se pustil do vzdělávání on-line. Uvízla v něm i většina mých klientů. Jak z něj ven?

Najdi si někoho, kdo ti pomůže se zastavit, podá ti ruku, pomůže z něj vystoupit a nasměruje tě. Někoho, s kým si můžeš rozpovídat
3 základní oblasti, které je nutné si ujasnit:

1. Kdo je tvůj zákazník.
2. Jaký problém mu chceš tím co děláš pomoci vyřešit.
3. Proč by ti měl dát šanci, proč by tě měl vyzkoušet.

Těch lidí je spousta, najdi si kouče, kamaráda, mentora. Někoho komu budeš věřit, s kým tě to bude bavit a pusť se do toho.

Máš-li to radši ve skupince lidí, co to mají podobně jako ty, koukni na můj kurz „Pojď vykuklit svůj produkt“ – tam přesně tohle řešíme. A to, co tam lidi dokážou za jeden den udělat mne nepřestane překvapovat.

Až si to ujasníš – šup s tím mezi lidi. Začni to prodávat, nabízet!

Arnošt Štěpánek
Učím týmy a podnikatele lépe komunikovat a prezentovat sebe a své projekty tak, aby mohli trávit víc času na té své "vysněné pláži". JDETE DO TOHO SE MNOU?
Komentáře