Taky řešíš jestli „je TO dost dobré“?

Znáš ten stav, kdy váháš, jestli to, co chceš udělat je dost dobré? Jestli by to nemělo, či nemohlo být lepší?  Pokud to neznáš a nezažíváš, obrovská gratulace. Ozvi se mi prosím – podobných lidí moc neznám. No a pro nás ostatní je tu možná spása.
Ukážu ti krásnou a jednoduchou techniku, která ti pomáhá pohmout se z místa. Naučil jsem se ji u svého indického učitele a přítele Rakeshe.

Ale aby to fungovalo, musíš si ujasnit jednu věc. Jaká je tvoje vize? Kam jdeš? Kam se chceš dostat? Co je tvůj cíl? (více o hledání vize napíšu třeba někdy v budoucnu).
Máš svoji vizi? SUPER. tak pojďme na to. Co kdybys nehledal dokonalost “na věky věků” ale jen na nějaký časový úsek? Když máš pochybnosti, co kdyby sis řekl “pojďme to vyzkoušet na chvilku a uvidíme, jak to bude fungovat”. Co kdybys dělal věci krok po kroku a vylepšoval je až když nebudou fungovat? A o tom to celé je. Nehledat celou cestu “najednou”, ale hledat postupné kroky, jak se krok po kroku přibližovat ke svému cíli, své vizi.
Je to stejný jako když šetříš na nové auto. Většina lidí šetří po kouskách a neřekne na lákavou nabídku “na celý auto mi to stejně nedá, tak na to kašlu”.

To tajemství, které ti umožní dokončovat věci, dělat jednoduchá rozhodnutí a nemít z toho 14 dní osypky je skryté v odpovědích na 2 jednoduché otázky.

  1. “Is it GOOD ENOUGH FOR NOW?” a
  2. “Is it SAFE ENOUGH TY TRY?”.

Je to dost dobré PRO TEĎ? pro tento okamžik, pro tento  den, týden, měsíc. Prostě si k tomu rozhodnutí dej dobu platnosti. Pak se k němu vrať a rozhodni se, jestli funguje, nebo je potřeba to změnit, upravit či vylepšit.
Je to DOST BEZPEČNÉ abych to zkusil? Jinými slovy existuje nějaký známý racionální důvod, proč by ti udělání toho co zamýšlíš bránilo v dosažení tvé vize? Máš to? Žádné pochybnosti, žádné možná, žádná kdyby ani ale … prostě hledáš jen racionální důvody.
Pokud to je dost dobré pro teď a dost bezpečné to vyzkoušet, JDI DO TOHO.

Já tuhle techniku používám více než půl roku – a je to úžasně osvobozující. Díky ní točím videa, dělám na webu a píšu blog. Díky ní si teď čteš tenhle článek. Není perfektní, ani moje videa nejsou. No a co? Jsou dost dobrá pro teď a jsou dost bezpečná na to, abych se nebál je dát ven. 

A o tom to celé je.  Napíšeš mi jak to máš ty? Dík 🙂

Arnošt Štěpánek
Učím týmy a podnikatele lépe komunikovat a prezentovat sebe a své projekty tak, aby mohli trávit víc času na té své "vysněné pláži". JDETE DO TOHO SE MNOU?
Komentáře